
кабель та провід
Підбір автоматики для квартирного щитка.
В наш час, коли кількість електрообладнання в квартирі стрімко зростає вже недостатньо одного чи двох автоматичних вимикачів на сходовій клітці. Щиток з автоматами захисту всередині квартири постає необхідністю.
Перелічимо основні елементи, які входять до складу квартирного щитка:
1.Автоматичний вимикач - пристрій, який захищає електроспоживачі та кабель від перевантаження і короткого замикання. Типовим є встановлення 16-25 амперних вимикачів на розетки та 6-10 Амперних на освітлення, хоча краще кожен конкретний випадок розраховувати окремо.
2. Диференційне реле/Вимикач - пристрій, який захищає людину від враження електричним струмом. Вимірює стум на фазному і нульовому проводі та в випадку уставленої різниці вимикає живлення. Для захисту людини використовують дифреле з струмом небалансу 30мА. Цього достатньо, щоб прилад вимкнув подачу напруги до того, як людина відчує враження електричним струмом. Такий прилад рекомендовано ставити лише на розетки - на вимикачах та світильниках можливі хибні спрацювання. Як загальний захист на будинок можна ставити дифреле із струмом небалансу 300 мА. Таке реле не врятує людину від ураження проте захистить проводку від пожежі.
3. Реле напруги пристрій, який захищає ваші електроприладі під перепадів напруги. На реле ви виставляєте допустимі для ваших приладів межі напруги і при перевищенні або заниженні напруги реле відімкне ваші електроспоживачі на певний час.
4.Індикатор напруги - пристрій який показує напругу на даний момент часу. Доцільний, коли немає бажання або можливості встановлювати реле напруги.
Варіанти комплектації електрощитків
Рис 1. Типовий варіант комплектації електрощитка
Рис 2. Оптимальний варіант комплектації електрощитка



